Poniedziałek, 06.07.2020, 06:23
   ARMIA  ŻYCIA         АРМИЯ  ЖИЗНИ         LIFE  ARMY
Główna | Rejestracja | Wejdź
«  Styczeń 2017  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Главная » 2017 » Styczeń » 5 » Piotr Bolo Radtke: nikt inny nie dogada się tak dobrze z Rosjaninem jak Polak
Piotr Bolo Radtke: nikt inny nie dogada się tak dobrze z Rosjaninem jak Polak
01:42
Sty, 03, 2017   
Mimo wszystko Polacy są dobrze nastawieni wobec Rosjan i zawsze mogą dojść z nimi do wzajemnego zrozumienia, jednak kłamliwa propaganda USA wzbudza w obywatelach Polski nienawiść do Rosjan, i z tym trzeba walczyć na wielu szczeblach. O tym w ekskluzywnym wywiadzie z agencją Media Analityk powiedział lider Braterstwa Polsko Rosyjskiego Piotr Bolo Radtke.
Korespondent: Dzień dobry. Pan jest założycielem i liderem ruchu społecznego „Braterstwo Polsko – Rosyjskie”. Kiedy pojawił się pomysł stworzenie tego ruchu i jakie były podstawowe przyczyny.
Braterstwo Polsko Rosyjskie (BPR) to idea, której głównym celem jest propagowanie przyjaźni oraz przeciwdziałanie rusofobii, która objawia się w Polsce pod różnymi postaciami i w ostatnich czasach stała się wszechobecna, napędzana przez media i polityków z obozu aktualnie sprawującego władzę w Polsce. Zakłamana propaganda inspirowana przez państwa bloku zachodniego, nadzorowana przez USA osiągnęła apogeum i naszym obowiązkiem jest temu przeciwdziałać. Organizacja jest także otwarta na inne kraje, pod warunkiem, że nie są wrogie Federacji Rosyjskiej. Na początku angażowałem się w różnych grupach społecznych, chciałem mieć swój wkład. Jednak stwierdziłem, że te działania są niewystarczające.

15870862_359394107762934_1297882505_n
Praktycznie wszystkie prorosyjskie portale społecznościowe prowadzą tylko dyskusje, komentują wydarzenia itp. Nie jest to wystarczające i w ten sposób nigdy nie zjednamy dwóch jakże bliskich sobie narodów. Oczywiście wyjątkiem jest Stowarzyszenie KURSK Jerzego Tyca, z którym miałem przyjemność współpracować. To człowiek, który mało gada a dużo robi. Ratuje i walczy o pomniki. Uważam, że jest prawdziwym bohaterem obojga narodów. Jednak walka z rusofobią to nie tylko pomniki. Działania muszą być skoordynowane i prowadzone na wielu szczeblach. Do głównych zadań BPR należy praca w terenie: przeciwdziałanie rusofobii poprzez uświadamianie ludzi w tym: zlot Braterstwa Polsko – Rosyjskiego, pierwszy odbył się w 2016 r w Bornem Sulinowie. Ogólnopolska akcja walki z rusofobią, kolportaż ulotek na terenie całego kraju, angażowanie różnych środowisk społecznych, uświadamianie i wspólne działania w terenie. Wykłady na żywo, produkcja i nagrywanie filmów wideo, w których występują znane autorytety, wykłady nagrywane, mają na celu uświadomić polskie społeczeństwo jak przykre następstwa mogą wyniknąć z nienawiści zaszczepianej nam Polakom do narodu rosyjskiego. Nie należy zapomnieć także o Ukrainie, to dumny i wspaniały naród, który wsławił się w walce z Hitlerowskimi Niemcami. Oczywiście jest problem ugrupowań propagujących banderyzm i ukraińskich organizacji ziejących nienawiścią do Polaków, ten problem należy jak najszybciej rozwiązać, ponieważ to główna przeszkoda, przez którą nigdy nie dojdzie do pojednania. Dodatkowo, jeżeli zbrodni Wołyńskiej Ukraina nie uzna i nie przeprosi to o pojednaniu nie będzie mowy. Rząd sztucznie podtrzymuje przyjaźń a wszyscy wiemy, że społeczeństwo ma w tym temacie całkowicie odmienne zdanie. Odsyłam do Damiana Bieńko z Narodowej Wojnej Polski, który prowadzi największą grupę społeczności „Anty OUN UPA” w Facebook . Kilkanaście tysięcy ludzi wyraża tam swoje niezadowolenie. Także sprawa jest poważna a jednak przez polityków lekceważona. Stanowisko BPR w tym temacie jest nieugięte.

Korespondent: Nie jest tajemnicą, że na dzień dzisiejszy Rosja się kojarzy z wrogiem numer jeden dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Kto za to odpowiada? Dla kogo jest to wygodnie, żeby Rosja była traktowana jako agresor?

Bardzo proste pytanie i nie wymaga długiego komentarza, sprawa oczywista, jest to w interesie krajów bloku zachodniego, gdzie głównym ogniskiem zapalnym tej polityki są Stany Zjednoczone. Aktualna polityka geopolityczna USA jest nastawiona na rozszerzenie strefy wpływów, za wszelką cenę. Wojny i konflikty napędzają gospodarkę amerykańską, angażując nas Europejczyków w różnego rodzaju konflikty. Mobilizuje to poszczególne kraje do ciągłego zbrojenia oraz modernizowania swojej armii, gdzie przemysł zbrojeniowy USA napycha swoje sakwy, aż urywają się od dolarów. Ukraina miała wejść do Unii Europejskiej a potem w niedługim czasie stać się członkiem NATO … jak wiadomo wrogo nastawionego do Rosji, taki był misterny plan. Czy to nie jest polityka agresywna z zapędami imperialistycznymi? I kto na tym ucierpiał? Na Ukrainie siły działające z zewnątrz, mowa tu o USA, doprowadziły do bratobójczej wojny, brat do brata strzela. Chyba to nie było celem was Ukraińców, Słowian, dumnego narodu z bogatą historią…

Korespondent: Jak Pan myśli, czy Rosja stanowi zagrożenie dla Europy?

Rosja to wielki kraj, nie ma roszczeń terytorialnych wobec Polski a tym bardziej wobec Europy. Zadałbym pytanie w drugą stronę, czy Europa stanowi zagrożenie dla Rosji? Dlaczego miały miejsce próby poszerzania strefy wpływów? Dlaczego Ukraina została pogrążona w wojnie, przecież ciąg tragicznych wydarzeń w Ukrainie jest klęska polityki Obamy w tym rejonie. Obowiązkiem Pana Putina jest zapewnić bezpieczeństwo Rosji. Wszystko, co dzieje się w Rosji jest następstwem brudnej polityki Obamy. Jeżeli USA nie wyhamuje i nie skończy zakłamanej propagandy w kierunku Rosji, jeżeli nie zaprzestanie podjudzania Europy do obrzydliwej rusofobii to finał może być tragiczny. Najwyższy czas aby się opamiętać i zacząć myśleć samodzielnie, a nie skakać jak marionetki, gdy Pan Obama i jego świta sobie tego zażyczy…na szczęście epizod jego rządów dobiega końca! Rosja jest zagrożeniem, ale głównie dla USA w aspekcie gospodarczym, to gigantyczny rynek zbytu z wielkimi możliwościami przemysłowymi. Główną rzeczą, której obawiają się „oligarchowie” amerykańscy… konkurencji ze strony Rosji w sojuszu z Chinami, która może być zgubna w skutkach… Nowy prezydent USA napawa mnie nadzieją, w końcu ktoś inny „nie” z klanu wzajemnej adoracji, racjonalnie myślący, być może poprowadzi swoje państwo ku lepszej przyszłości w zgodzie i przyjaźni z Rosją.

Korespondent: Rusofobia nabywa bardzo masowego charakteru. Bardzo często rusofobia przekształca się w otwartą agresję w stosunku do Rosjan i rosyjskojęzycznych obywateli, nawet do turystów. W jaki sposób to można zatrzymać?

Nic mi o takich incydentach nie wiadomo, przynajmniej w państwie polskim, jak by nie patrzeć Polacy w dużym procencie poprzez zachodnią propagandę są rusofobiami, dodatkowo są bardzo negatywnie nastawieni do Ukraińców, którzy nielegalnie dosłownie zalali państwo polskie odbierając miejsca pracy Polakom, o czym nie pisze się w mediach! Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, ale niech przyjeżdżają legalnie i wtedy będzie w porządku. Polacy pomimo tego wszystkiego nie są agresywni, to przyjazny i gościnny naród. Nikt inny nie dogada się tak dobrze z Rosjaninem jak Polak. Oczywiście mają miejsce odosobnione przypadki jak w każdym państwie. Przytoczę przykład: w maju 2016 r. towarzyszyłem Nocnym Wilkom w asyście w mundurze kapitana Armii Czerwonej, a mój kolega w polskim mundurze również rangi kapitana. Oficjalna strona polskiego rządu była nieugięta; „Nocne Wilki nie wjadą do Polski ze względu na niebezpieczeństwo zagrożenia ładu publicznego!” Większej bzdury i aktu rusofobii nie mogliśmy się spodziewać. Była to kompromitacja władz Polskich. Polacy z rajdu katyńskiego solidarnie przejęli flagi i wieńce wraz z Nocnymi Wilkami z różnych krajów w tym ze Słowacji , Węgier, Niemiec itp.. Przejechałem z Nocnymi Wilkami całą Polskę, potem całą Europę, do samego Berlina. Oddawałem honory podczas składania wieńców przy pomnikach bohaterów w Warszawie, Wrocławiu, w Obozie Koncentracyjnym Oświęcim. Nigdzie nie spotkaliśmy się z wrogością, ludzie podchodzili i masowo robili sobie z nami zdjęcia. Nawet jednego incydentu nie zanotowano. Jako porównanie podam Rajd Katyński, gdzie Polacy do Rosji zostali wpuszczeni, byli witani chlebem i solą. Rosjanie potrafili się zachować a nasz rząd, co? Za kilka miesięcy wpuścił do Polski ze Stanów Zjednoczonych, Hels Angels gang motocyklowy, z którym były same kłopoty, na wjeździe doszło do zatrzymania pijanych motocyklistów i kontrowersyjna msza święta z udziałem tych gangsterów z emblematami diabła na koszulkach. Nic tylko wstyd na cały świat! Rosjanie mogą się czuć bezpiecznie w Polsce.

Korespondent: Czy jest potrzeba ochrony i wsparcia dla Rosjan i rosyjskojęzycznych obywateli na poziomie państwowym w Polsce? Jak Pan to widzi?

Nie. Rosjanie nie potrzebują ochrony, jak zaznaczyłem w poprzedniej odpowiedzi. Chyba, że w odosobnionych przypadkach, które zdarzają się w każdym innym kraju. Polacy nie są agresywni i są przyjaźnie nastawieni do gości. Jestem w tym przekonany.

Przygotowali: Denys Sadokha, Władysław Niedaszkowski

 
http://przpr.org/news/nikt_inny_nie_dogada_sie_tak_dobrze_z_rosjaninem_jak_polak/2017-01-05-128
Просмотров: 10987 | Добавил: lesnej | Теги: Polska, Braterstwo Polsko Rosyjskie, Piotr Bolo Radtke, rosja | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:

Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Suma odpowiedzi: 15
Статистика

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Форма входа
Поиск
Архив записей
Przyjaciele witryny
  • АРМИЯ ЖИЗНИ (ROS)
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2020
    Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz