Niedziela, 27.09.2020, 22:02
   ARMIA  ŻYCIA         АРМИЯ  ЖИЗНИ         LIFE  ARMY
Główna | Rejestracja | Wejdź
«  Listopad 2014  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Главная » 2014 » Listopad » 15 » Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki.
Putin. Zabawa skończona, odłóżcie zabawki.
13:35

http://marucha.wordpress.com/2014/11/14/putin-zabawa-skonczona-odlozcie-zabawki/ 
Posted by Marucha w dniu 2014-11-14 (piątek)
Wielu ludzi na świecie nie zna przemówienia Putina wygłoszonego na Konferencji Wałdajskiej w Soczi. Deprecjonować ją i udawać że jest ono nieistotne mogą tylko ignoranci. Ci co nie doceniają swego rywala zwykle kończą marnie. 
Powtarzam ten wpis bo jakoś przeszedł bokiem a informacja jest bardzo ważna bowiem określa kierunek w jakim będzie w najbliższym czasie podążał świat. Byc może nawet do III światowej. 
Zachodnie media a ślad za nimi polskie dołożyły starań by zignorować zmanipulować wypowiedź Władimira Putina w Soczi pod koniec października. W tym roku w konferencji wzięło udział 108 ekspertów, historyków i politologów z 25 krajów, w tym 62 zagranicznych. Niezależnie od tego co kto myśli lub sądzi na temat Putina jest jasne jak słońce że było to chyba najważniejsza mowa polityczna od 5 marca 1946 roku, czyli zawieszenia przez Churchilla „Żelaznej kurtyny”.

W tej wypowiedzi Putin nagle zmienia zasady gry a może nawet samą grę. Dotychczas politycy grali w polityce międzynarodowej w salonowca. Swoje publiczne wypowiedzi starali się trzymać w sferze przyjemnej fikcji, prowadząc zakulisowe tajne negocjacje o przywracaniu pokoju. Jednakże skąd brały się wojny, skoro wszyscy wiecznie bredzili o pokojowej koegzystencji NWO.

Oficjalne mowy były tylko na pokaz ,choć od czasu do czasu udawało się wypracować jakieś porozumienie które zazwyczaj tylko odwlekało egzekucje skazanego lub zmieniało rodzaj kary.

Dotychczas Putin także próbował tej gry, oczekując, że Rosja jest traktowane poważnie zgodnie z zasadą, że negocjuje równy z równym. Ale te nadzieje zostały pogrzebane, szczególnie po tym jak jednostronnie nałożono na Rosję sankcje i zaczęto ją strofować mówiąc co wolno, czego nie.

Na wspomnianej konferencji, Putin oświadczył, że gra się skończyła. Wypowiedź stanowiła jakby naruszenie tabu gdy przywódcom politycznym Zachodu nowe zasady gry podano prosto w oczy.

Wypowiedź Putina da się ująć w 10 punktach:

1. Rosja nie będzie już brać udziału w gierkach i negocjacjach „dupereli” na zapleczu.. Ale Rosja jest przygotowana do poważnych rozmów i zawierania porozumień, jeśli są oparte na uczciwości, sprzyjają zbiorowemu bezpieczeństwu i biorą pod uwagę interesy obu stron.

2. Wszystkie systemy globalnego bezpieczeństwa zbiorowego leżą obecnie w gruzach. Nie ma już żadnych gwarancji bezpieczeństwa międzynarodowego. Podmiot, który to wszystko zniszczył nosi nazwę: Stany Zjednoczone Ameryki.

3 Budowniczowie New World Order zawiedli, budując zamek z piasku. To czy nowy porządek światowy w jakiejkolwiek formie ma być budowany czy nie, nie zależy od decyzji Rosji. Ale żadna decyzja w tych sprawach nie może zapaść bez Rosji.

4. Rosja preferuje konserwatywne podejście do wprowadzenia innowacji do ładu społecznego, ale nie jest przeciwna badaniu i omawianiu takich innowacji, aby upewnić się, czy ich wprowadzenie może być uzasadnione.

5. Rosja nie ma zamiaru łowić ryb w mętnej wodzie, zmąconej przez Amerykę która buduje coraz większe „Imperium chaosu” i nie ma interesu w budowaniu nowego własnego Imperium, które nie jest Rosji potrzebne, gdyż ma wystarczająco dużo swoich własnych wyzwań w rozwijaniu swego ogromnego terytorium. Rosja nie ma chęci do działania jako Zbawiciel świata, tak jak to miała w przeszłości.

6. Rosja nie będzie próbować reformować świata według własnego wizerunku, ale też nie pozwoli nikomu kształtować siebie według czyjejś wyobraźni. Rosja nie będzie zamykać się przed światem, ale też każdy, kto spróbuje odcinać ją od świata, może siejąc wiatr zebrać burzę.

7. Rosja nie życzy sobie rozprzestrzeniania chaosu, nie prowadzi żadnej wojny i ma zamiaru żadnej wojny rozpoczynać. Jednak dzisiaj Rosja widzi możliwość wybuchu wojny światowej jako wydarzenie prawie nieuniknione, jest na to przygotowana i nadal się do niej przygotowuje. Rosja nie prowadzi wojny, ale się jej nie boi.

8. Rosja nie zamierza blokować tych, którzy wciąż próbują skonstruować nowy porządek świata (NWO) ani tych prób udaremniać. New World Order może powstawać, o ile nie będzie rzutować na kluczowe interesy Rosji. Rosja wolałaby stać z boku i przyglądać się, przyjmując na swą głowę tyle guzów ile można wytrzymać. Ale ci, którzy usiłują wciągnąć Rosję w ten proces, lekceważąc przy tym jej interesy, mogą poznać na czym polega prawdziwe znaczenie słowa ból.

9. W zewnętrznej ale bardziej wewnętrznej polityce, siła Rosji będzie polegać nie na elitach i ich salonowych knowaniach na zapleczu domu, ale na woli narodu.

10. Jest jeszcze szansa skonstruowania nowego porządku świata, który pozwoli uniknąć wojny światowej.Ten nowy porządek świata z konieczności musi obejmować Stany Zjednoczone – ale musi ich dotyczyć na takich samych zasadach, jak wszystkich innych: przy pełnym przestrzeganiu prawa międzynarodowego i umów międzynarodowych; powstrzymaniu się od wszystkich działań jednostronnych; przy pełnym poszanowaniu suwerenności innych narodów.

Podsumowując to wszystko: czas zabawy się skończył. Dzieci, odłóżcie swoje zabawki. Teraz jest czas dla dorosłych do podejmowania decyzji. Rosja jest na to gotowa – a świat?

Oto całość wystąpienia Putina:

Szersze omówienie tego wystąpienia można znaleźć tu:
http://www.sadistic.pl/valdai-discussion-club-wystapienie-wladimira-putina-2411-vt324557.htm

Tu – pełen tekst po angielsku: http://eng.kremlin.ru/news/23137

Prezydent Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow uważa, że „wałdajskie” przemówienie Władimira Putina w Soczi było jednym z najlepszych wystąpień podczas jego kariery politycznej. Uznał wystąpienie Putina za „fantastyczne”, podkreślając, że wymaga tego obecna sytuacja. Eksperci są zgodni co do tego, że prezydent Rosji jest pierwszym liderem, który nazwał po imieniu zachodzące obecnie na świecie procesy.

http://nathanel.neon24.pl

Просмотров: 639 | Добавил: lesnej | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:

Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Suma odpowiedzi: 15
Статистика

Ogółem online: 1
Gości: 1
Użytkowników: 0
Форма входа
Поиск
Архив записей
Przyjaciele witryny
  • АРМИЯ ЖИЗНИ (ROS)
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2020
    Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz