Środa, 25.11.2020, 18:57
   ARMIA  ŻYCIA         АРМИЯ  ЖИЗНИ         LIFE  ARMY
Główna | Rejestracja | Wejdź
«  Listopad 2014  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Главная » 2014 » Listopad » 15 » Rosjanin to nie jest Słowianin
Rosjanin to nie jest Słowianin
13:28

http://www.prezydent.org.pl/2014-11-07.html 
7 listopada 2014r 
Wybitny Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, w którego żyłach płynęła też piękna, irlandzka krew - Ronald Reagan - nazwał Rosję "Imperium Zła". Gdy jeden z dziennikarzy poprosił później o wyjaśnienie tej nazwy, prezydent powiedział : "W Rosji carskiej, a następnie sowieckiej, zbrodnia i kłamstwo były niemal zawsze integralne. Zamiast pokoju - wojna, zamiast wolności - niewola, zamiast prawdy - kłamstwo."
Ten model sprawowania władzy jest przez rosjan udoskonalany od dziesięcioleci. Nieodłącznym elementem, fundamentem sprawowania władzy jest agresja. Rosja jest wrogiem dla wszystkich swoich sąsiadów, Rosja jest również wrogiem dla wszystkich swoich obywateli. Tylko najsilniejsze, najbardziej zdeterminowane jednostki odnoszą w Rosji sukces, którego wyznacznikiem jest brutalność, bezwzględność i bezduszność. Rosja ukształtowała się doznając najazdów Mongołów, Tatarów, Chińczyków, Japończyków, Niemców, Finów, Polaków, Ukraińców, Białorusinów, Litwinów... trudno znaleźć sąsiada Rosji, który nie dokonał agresji na ten kraj i który nie doświadczył agresji ze strony Rosji. Znienawidzona przez wszystkich, sama również wszystkich nienawidzi. Próżno szukać u rosjanina honoru, pobożności czy sprawiedliwości. Nie ma w nim ani kropli krwi szlachetnej, ani kropli krwi słowiańskiej.

Rosjanie
Po upadku Rusi Kijowskiej, Mongołowie rządzili Rosją przez 200 lat. Jednak Mongołowie nie tworzyli na terenie Rosji nowych instytucji, budynków sakralnych czy obiektów swojej kultury. Rosją rządzili Ci sami oligarchowie, którzy mieli władzę przed podbojem. Zmieniło się jednak to, że teraz musieli zacząć płacić daninę, za co dostawali "pozwolenie na rządzenie" - czyli jarłyk. Ten system doskonale odzwierciedla to, czym jest dzisiejsza Rosja, w której oligarchowie płacą władzy za rządzenie na swoim terenie. Kto nie płaci daniny państwu, ten najpierw traci swój majątek, a następnie ginie wraz z rodziną. Historia Chodorkowskiego czy Kasparowa jest tutaj tylko dwoma przypadkami spośród tysięcy innych.

Mongołowie byli plemionami koczowniczymi. Nie mieli swoich stałych baz na podbitym terytorium, a bogactwo podpitych regionów wysyłali do swojej ojczyzny. W identyczny sposób działają teraz rosjanie, którzy nie wytworzyli własnego przemysłu, produkcji czy rynku usług. Dopóki mogli utrzymać się z eksportu surowców naturalnych - był spokój. Gdy tylko spadła ceny ropy i gazu, Rosja zaczęła przygotowywać się do podboju swoich sąsiadów.

RosjanieIstotę władzy rosyjskiej najlepiej opisuje wymiana listów pomiędzy Wielkiem Księciem Litewskim (dzisiaj BIałoruś), a carem Iwanem Groźnym. Wielki Książe Litewski (dzisiaj Białoruś) pisał o uciemiężonym ludzie żyjącym w Moskowii. W odpowiedzi otrzymał słowa pogardy zakończone pytaniem : a niby dlaczego miałbym dopuścić niewolników do rządów ? Tak samo dzisiaj oligarchia i władza na Kremlu widzi swój naród - nie jako skarb i dobro największe, lecz jako masę robotników, niewolników. W Rosji żaden władca nigdy nie miał oporów przed mordowaniem własnego narodu, jeżeli uważał to za warunek konieczny w podniesieniu swojej skuteczności. Rządy Stalina i Lenina są tutaj tylko jednym z wielu przykładów. Rosjanie nie okazują również litości i człowieczeństwa innym narodom. Mordują, grabią, głodzą i przesiedlają całe narody. Tak było w czasie Wielkiego Głodu, tak było w czasie PRL.

RosjanieOtto Bismarck powiedział : "Rosja nie jest ani tak silna, ani tak słaba, na jaką wygląda." W tym jednym zdaniu kryje się opis natury rosyjskiej, która jest przebiegła, fałszywa, dwulicowa. W jednym zdaniu rosjanin będzie opowiadał Ci o swojej miłości, w drugim o wspólnym braterstwie, a w trzecim Cię zabije. Rosja skutecznie gra na ludzkich uczuciach, podbudza wzajemnie przeciw sobie inne narody, uwodzi przyjaźnią cudzą wyobraźnie, by okraść, ograbić, wykorzystać i porzucić. Kiedyś pełnymi garściami czerpali z całej Europy pomoc, aby walczyć z faszystowskimi Niemcami, by w rezultacie samemu stać się jeszcze większym okupantem Europy. Dzisiaj skupuje broń od Francuzów i Niemców, by tą samą technologią zestrzelić cywilny samolot z dziećmi. Każdy kto zaczyna z Rosją przyjaźń lub niezgodę, zawsze kończy tak samo.

O, ironio historii.

RosjaMyli się ten kto myśli, że Noworosja to pomysł nowy. Już w latach 1901-1905 na wschodzie Rosja tworzyła inne pseudo państwo jakim była "Żółtorosja". Noworosja zrodziła się w głowach komunistów już po rewolucji. Te wszystkie pseudo-rosje miały jedną wspólną cechę - był tworem zmyślonym, przejściowym.


Federacja Rosyjska jest największym geograficznie paóstwem na świecie. Od 1700 roku do 1870 roku Rosja prowadziła ponad 38 wojen, a tylko 2 z nich były wojnami obronnymi. Nie ma innej opcji do postępowania z Rosją, jak tylko nieustannie zbroić się i umacniać. Innymi słowy - im słabsi jesteśmy, tym większe szanse, że zostaniemy zaatakowani. Nie dlatego, że Rosja nas nienawidzi, a tylko dlatego, że po prostu może to zrobić. Rosja rozumie tylko jeden język - język siły. Dlatego Rosja upadnie od sił, których nie rozumie, nie kontroluje i nie potrafi z nimi walczyć.

Tą siłą jest ekonomia, demografia i globalizacja.

- Jarosław Narymunt Rożyński,

Просмотров: 498 | Добавил: lesnej | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:

Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Suma odpowiedzi: 15
Статистика

Ogółem online: 2
Gości: 2
Użytkowników: 0
Форма входа
Поиск
Архив записей
Przyjaciele witryny
  • АРМИЯ ЖИЗНИ (ROS)
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2020
    Stwórz bezpłatną stronę www za pomocą uCoz